Кафедра «Початкових класів»

25 Декабрь 2010 Автор: .

Усе перше запам’ятовується найкраще: перші кроки, перші слова, перші успіхи та, звичайно,перше вересня, коли щасливо-схвильовані батьки ведуть дитину до першого класу…

Сонячний, але вже прохолодний ранок, море квітів, білих бантів та маленьких краваток, школа та клас, де ледь чутно пахне свіжим ремонтом та айстрами, розчулені батьки – це перше вересня для першокласників! Їм трохи лячно, але страшенно цікаво, вони розуміють, що перед ними розкриваються нові двері, нове життя, що вони тепер мають нове «звання» — школяр. Невідоме вабить та підказує, що вони не самі – їх зустріла перша вчителька, взяла за руку і тепер буде поруч.

І першим колективом, який прийняв  дітей до початкової школи у далекому вересні 1983 року були молоді, дещо невпевнені в собі, випускники педагогічних училищ та інститутів на чолі з досвідченою вчителькою Швець Катериною Дем’янівною.

• Курочка Ніна Миколаївна
  • Соченко Людмила Миколаївна
  • Ільницька Ганна Михайлівна
  • Криворот Софія Петрівна
  • Михайліченко Світлана Петрівна
  • Швець Катерина Дем’янівна
  • Підтереба Ольга Вікторівна
  • Сорока Наталя Федорівна

До школи прийшли 82 першокласники і 48 учнів, так званих тоді, нульових класів,  тобто шестирічок. У  школі, яка щойно відкрилася, були створені,  чи не найкращі в країні,на той час, умови для навчання і виховання молодших школярів. А саме: кожен клас мав свою класну кімнату  для навчання та перебування у групі продовженого дня, приміщення для денного сну, ігрову кімнату.

Чудові спортивні майданчики для міні-футболу, великого тенісу, для вивчення правил дорожнього руху, неперевершені футбольні поля в натуральну величину, відкритий басейн для плавання –  все це допомагало навчати, виховувати і розвивати дитину.

Як нестримно біжать роки… Усе минає… Залишається лиш те вічне, чого не відняти, не забрати. Це самовіддана любов до дітей. Педагогічний колектив частково змінювався.  Хочеться згадати педагогів, які присвятили значну частину свого життя роботі в школі: Любов Володимирівна Онопрієнко, Валентина Василівна Чеманова, Оксана Андріївна Крутько, Лариса Миколаївна Івженко, Тетяна Кирилівна Осадча, Олена Леонідівна Шанусь, Оксана Миколаївна Ярмак, Тетяна Миколаївна Спашиба, Леонтович Олена Петрівна та інші.

З молодих недосвідчених педагогів виросли справжні майстри своєї справи: здібні, талановиті, креативні  вчителі, які постійно знаходяться в активному творчому пошуку. На сьогоднішній день 11 вчителів — спеціалісти вищої категорії, сім вчителів мають звання «старший вчитель», чотири  «вчителі- методисти».

Більш ніж 30 років творчої діяльності колективу направлені на формування активної, розвиненої особистості молодшого школяра. Вчителі беруть  участь у різноманітних конкурсах педагогічної майстерності:

Пархоменко Валентина Миколаївна – призер районного конкурсу «Учитель року» (2011 р.);

Ярмак Світлана Андріївна — призер районного конкурсу «Класний керівник року» (2012 р.).

Звання «Відмінник освіти України» мають Бац Ніна Григорівна, Білик Софія Петрівна, Іванюта Віра Степанівна, Котенко Алла Анатоліївна.

Лауреатом премії імені І.Кудрі стала Іванюта Віра Степанівна.

Лауреатом премії імені Петруся — Іванюта Віра Степанівна, Карпенко Людмила Анатоліївна, Пархоменко Валентина Миколаївна,Ярмак Світлана Андріївна.

З листопада 2009 року в школі розпочалася науково-дослідна та експериментальна робота в рамках проекту «1учень – 1 комп’ютер». З вересня 2010року до проекту було залучено всіх учнів початкової школи. Для набуття навичок користування комп’ютерними технологіями учні 1-4 класів вивчають курс «Сходинки до інформатики».

Серце вчителя, його приязна усмішка, щире, добре обличчя, лагідні очі завжди світяться любов’ю до дітей – турботою, великодушною і благородною. Перші вчителі – це люди, які не старіють ні серцем, ні душею. Саме їм і довіряють своїх маленьких «чомучок» батькиі вони відкривають перед ними чарівний світ добра і любові.

Шкільне життя в нашому закладі досить насичене і різноманітне.  Молодші школярі  – активні учасники різних конкурсів і фестивалів , які проводяться на шкільному та районному рівнях. Традиційним на загальношкільному рівні стало проведення  предметних олімпіад, конкурсів, інтелектуально-пізнавальної гри «Брейн-ринг», предметних тижнів. Як наслідок, наші учні неодноразово ставали переможцями та призерами районних предметних олімпіад та конкурсів.

Переможцями районної олімпіади з української мови у різні роки були Гутніченко Тетяна, Марченко Анастасія, Кобевко Наталія, Ваганова Надія, Тригуб Тетяна, Качалуба Юлія. А з математики – Торбін Анна, Качур Артем, Саранча Анастасія.

Минає понад тридцять років… Вже колишні наші першокласники ведуть до 1-го класу своїх синів та доньок. Як швидко плине час! Як швидко виростають діти і стають батьками.

Сучасний педагогічний колектив вчителів початкових класів – дружна, самовіддана команда з невичерпним творчим потенціалом неодноразово доводить, що їй до снаги виконання сучасних освітніх завдань. Це класоводи: Віра Степанівна Іванюта, Світлана Андріївна Ярмак, Ніна Григорівна Бац, Валентина Миколаївна Пархоменко, Ганна Михайлівна Недогибченко, Людмила Анатоліївна Карпенко, Алла Анатоліївна Котенко, Софія Петрівна Білик, Ганна Михайлівна Сойма, Оксана Василівна Пестовнікова, Інна Михайлівна Племянник,  молоді вчителі Дудар Єлизавета Василівна, Рудківська Тетяна Дмитрівна, Левченко Тетяна Сергіївна та  вихователі групи продовженого дня Тетяна Василівна Шкара та Галина Іванівна Середюк.

Апрель 2018
« Мар