Кафедра «Іноземних мов»

25 Декабрь 2010 Автор: .

Методоб’єднання  вчителів іноземної мови Щасливського НВК

Робота методичного об’єднання – це цілісна, заснована на досягненнях науки та передового педагогічного досвіду і на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації до професійної майстерності кожного вчителя, на розвиток і підвищення творчого потенціалу, досягнення оптимального рівня освіти, виховання і розвитку школярів.

До складу методичного об’єднання входять 9 вчителів англійської та німецької мов, які викладають у початковій, середній та старшій школах:

• Гарнага Ніна Борисівна — голова методичного об’єднання вчителів іноземних мов , вчитель вищої категорії, старший вчитель;
    • Левченко Ірина Володимирівна — вчитель  І категорії;
    • Панченко Галина Володимирівна — вчитель І категорії;
    • Марущенко Людмила Ігорівна — вчитель ІІ категорії;
    • Пригода Тетяна Анатоліївна —  вчитель ІІ категорії;
    • Шкляр Надія Юріївна — вчитель І категорії;

• Сивохіна Оксана Вікторівна — вчитель І категорії;

• Гаврилко Анна Юріївна — вчитель-спеціаліст;

• Волохова Олена Ігорівна — вчитель-спеціаліст;

Мета, яку ставимо  перед собою ми, вчителі іноземної мови , обумовлюється загальною стратегією навчання іноземним мовам у сучасному суспільстві, а саме комунікативним підходом. Це оволодіння іншомовним міжкультурним спілкуванням шляхом формування і розвитку міжкультурної комунікативної компетенції та її складових.

Наше завдання: зрозуміти кожну особистість та виявити до неї повагу. Наша робота спрямована на те, щоб кожен учень міг оволодіти мовними навичками; поповнити знання у сферах які цікаві йому і розкривають йому нові горизонти пізнання. Необхідно  формувати базові механізми іншомовного спілкування, які випускники зможуть розвивати і удосконалювати відповідно до власних потреб у майбутньому.

Тому, методичне об’єднання вчителів іноземних мов метою своєї роботи вбачає безперервне вдосконалення педагогічної майстерності вчителів, їх ерудиції та компетентності в галузі іноземних мов та методики їх викладання. Значна увага приділяється пошуку раціональних форм та методів роботи з учителями, вивченню та поширенню передового педагогічного досвіду кращих учителів района, області та України.

Науково-методична тема, над якою працює методичне об’єднання: «Формування компетентнісного підходу до вивчення іноземних мов».

Основні цілі роботи методичного об’єднання вчителів іноземних мов:

• досягнення оптимального рівня освіти, вихованості і розвитку школярів;
  • надання допомоги вчителям (при плануванні та організації педагогічної діяльності) в розвитку сучасного стилю педагогічного мислення;
  • вивчення і впровадження передового педагогічного досвіду;
  • ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічної науки з метою підвищення наукового рівня вчителя;
  • безперервна самоосвіта вчителя і підвищення рівня професійної майстерності;
  • включення вчителя в творчий пошук, в інноваційну, дослідно-експериментальну, науково-дослідницьку діяльність;
  • надання реальної дієвої допомоги вчителям, які її потребують

Основні напрями діяльності:

• Організація науково-методичого супроводу навчально-виховного процесу.
  • Забезпечення вчителів дидактичними матеріалами, наочністю та ТЗН.
  • Сприяння пошуково-дослідницькій роботі на уроках.
  • Моніторинг якості знань учнів та педкадрів.
  • Організація та проведення позакласних заходів (вікторин, предметних тижнів, круглих столів, екскурсій).
  • Контроль за дотриманням єдиного орфографічного режиму в навчальному закладі.
  • Підвищення в учнів мотивації до навчання (що, до речі, є основою нашої роботи).
  • Індивідуальна робота з обдарованими учнями та тими, хто потребує додаткової педагогічної уваги та корекції корекції.
  • Робота з учнями у Малій академії наук.
  • Підготовка учнів до незалежного оцінювання.
  • Підвищення рівня педагогічної майстерності членів методичного об’єднання (семінари, конференції, майстер-класи,відкриті уроки)