НЕ БІЙТЕСЯ МРІЯТИ

        14 Май 2018 Автор: .          Прокоментувати

           «Не бійтеся мріяти»,- перше, що скажу своїм учням після відвідання  ЦЕРН (фр. ConseilEuropéenpourlaRechercheNucléaireЄвропейський центр ядерних досліджень – найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій і фізики елементарних частинок, розташована на кордоні між Францією і Швейцарією). Сповнена позитивних вражень я повертаюсь в Україну. За склом ілюмінатора найвища вершина Альп — Монблан. А я думаю про те, що мрія має бути такою ж на перший погляд нездоланною та великою. Мрії збуваються! Моя мрія подорожувати і навчатись втілилась завдяки програмі Малої академії наук України з підвищення кваліфікації вчителів (UkrainianTeacherProgramme).

                  З 22 по 28 квітня на базі лабораторій ЦЕРН було проведено стажування, в якому прийняли участь 19 вчителів і викладачів з різних куточків України. Програма передбачала відвідування лекцій співробітників ЦЕРН та науковців європейських університетів, що проводять в лабораторіях центру різноманітні дослідження. «Введення в  фізику частинок», «Темна матерія», «Введення в техніку прискорювачів», «Фізика нейтрино», «Огляд актуальних робіт в галузі прискорювачів» — це далеко неповний перелік доповідей, що прослухали вчителі. Та більш вражаючим було відвідування лабораторій, де працюють різноманітні прискорювачічастинок, «фабрики» антиматерії, центру контролю детекторів та музею ЦЕРН. Від побаченого перехоплювало подих.

                    На мою думку, ЦЕРН – приклад того, яким має бути сучасний світ: біля  3000 науковців, інженерів, програмістів, і ще приблизно 8000 фізиків з 580 університетів та інститутів 85 країн світу роблять спільну справу, шукають відповіді на споконвічні запитання: що являє собою наш світ, яким він був та що чекати в майбутньому. Це саме та спільна справа, що об’єднує, незважаючи на національності, політичні погляди, релігії та колір шкіри.

                     Особливо радує той факт, що з 2016 року Україна є асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень. З самого початку будівництва

          Великого адронногоколлайдера (БАК) українські вчені брали участь у багатьох дослідженнях в сфері фізики високих енергій, виготовляли для ЦЕРН високотехнологічне обладнання. З набуттям статусу асоційованого члена Україна ЦЕРН отримала можливість участі у всіх формах наукового співробітництва, які існують для членів цієї організації. Це і унікальна можливість для українських вчених брати участь в передових дослідженнях і працювати в ЦЕРН в якості співробітників, і широкий доступ до наукових проектів і освітніх програм.

Торбін Надія Володимирівна, вчитель фізики та астрономії

   

        Рубрика: Новости.
       


Залишити коментар або два

Будь-ласка, зареєструйтесь для коментування.

Календар подій

Май 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Відео

Світлиця рідного слова, част.1

Світлиця рідного слова, част.2

Архів

Мітки