13 Апрель 2018 Автор: .          Прокоментувати

Концепція Нової Української Школи, затверджена урядом України, визначила основні напрямки реформ в освітній сфері до 2029 року. Концепція передбачає створення і запровадження у вересні 2018 р. нових освітніх стандартів початкової загальної освіти, що базуються на компетентнісному підході. Ключові компетенції в свою чергу, передбачають формування соціальної і громадянської компетентності.

З числа 100 експериментальних шкіл проекту «Нова українська школа» оголошено конкурс на участь у проекті «Просування громадянської освіти у початковій школі в контексті нових освітніх стандартів». Відбіркова комісія розглянула 72 заявки, поданих на конкурс. Серед переможців – ОНЗ Щасливський навчально-виховний комплекс «ліцей-ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок»

Вже вчителі пілотних класів Карпенко Л.А. та Племянник І.М., разом із заступником директора з НВР Братусь Л.В. та практичним психологом Бортник Н.І. пройшли навчально-практичний тренінг. Попереду апробація методичних матеріалів для педагогів, батьків та учнів перших класів з формування громадянської компетентності.

Проект впроваджується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» в рамках програми сприяння громадській активності «Долучайся», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.