До Міжнародного дня рідної мови

6 Март 2018 Автор: .          Прокоментувати

Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, який започатковано в листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі. «Мови – це важливо!» –такі слова було проголошено гаслом Міжнародного дня рідної мови.

Для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку й використанню інших мов національних меншинцей день,починаючи з 2000 року, відзначають і в Україні.

Святкували його і в Щасливському ОНЗ. Найдорожчі для серця кожної людини слова: «мама», «мова», «Батьківщина», «мир», «дружба», «єдність» – можна було прочитати й почути різними мовами. І це не дивно, адже у школі навчаються діти різних національностей: Ніколетта Квантрішвілі, Лука Оніані (Грузія), Марсель Тамоян (Вірменія), Недес Пауло (Італія), Ірмілах Жигад (Йорданія), Суй Яо Хун (Китай). Є також учні, які мають українське громадянство, але рідною вважають мову того народу, де народилися: Мампассі Марк – французьку, Вуанту Ділан – французьку, хоч володіє й іспанською, й англійською. Усі вони спілкуються й українською( хтось краще, а хтось гірше), але з особливим трепетом у відеоролику, присвяченому цій події, промовляли рідною мовою: «Кращої, ніж рідна, мови не буває».

Так, Йоганн Вольфганг Гете говорив:«Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина», але рідна мова – це  сила й віра, це унікальність кожного з нас.

Рубрика: Виховна робота.