Вручення свідоцтв про базову середню освіту

17 Июль 2014 Автор: .          Прокоментувати

Чи є ще зворушливіше свято у шкільному житті, ніж випускний. Мабуть, немає… Воно особливе, замішане на любові, журбі й радості. Це свято прощання з дитинством, із прекрасними шкільними роками, які, на жаль, не повторюються.

Так, ще будуть коледжі, інститути, університети, іспити, хвилювання, вручення дипломів, але це все відбуватиметься на іншому рівні світосприйняття. Найсолодшим спогадом все ж залишиться шкільний випускний – місток «між майбутнім і минулим, дитинством і безмежжям мрій».

Багато учнів останнім часом залишають школу після закінчення 9 класу, тому урочистість, присвячену врученню свідоцтв про базову середню освіту, знедавна називають випускним.

Саме ця подія 19 червня зібрала в актовій залі Щасливського НВК батьків, вчителів і дев’ятикласників. Учні трьохкласів подолали один із етапів на шляху до дорослого життя.

Красиві, схвильовані, життєрадісні й зовсім дорослі, вони зайшли до зали під оплески присутніх, і мало вірилося, що перед нами чотирнадцятилітні діти.

Із вітальною промовою виступив директор школи Ю. Ю. Йовбак, який подякував випускникам за те, що ні словами, ні вчинками не зганьбили честь школи, що змогли втримати планку досягнень у навчанні та спорті на високому рівні. Подякував директор і батькам за підтримку, розуміння та створення сприятливих умов для виховання та розвитку дітей. Не залишив без уваги і вчителів, які разом з учнями пройшли шлях до випускного, віддаючи їм частинку своєї мудрості й любові.

Під звуки фанфар випускники один за одним піднімалися на сцену й тремтячими руками брали з рук директора свій перший документ.

Урочиста частина плавно перейшла в концертну програму, і за кілька хвилин на сцені розгорнулась своєрідна вистава,переплетена віршами та піснями про шкільне життя від першого до дев’ятого класу. Тривала недовго, але змогла роз’ятрити душу й викликати сльози.

Пригадали випускники перший рік навчання, подякували своїм першим вчителям Білик Софії Петрівні, Карпенко Людмилі Анатоліївні та Столяр Світлані Петрівні за терпіння й доброту. У подарунок прозвучала пісня «Перша вчителька» у виконанні талановитої юної співачки, учениці п’ятого класу, Антонової М.

Дев’ять років пролетіли, як дев’ять днів. Кожен з них був особливим, не схожим на попередній. Якими були ці роки, зворушливо й емоційно розповіли учні 1-9 класів: Пензай В., Бородій Д., Салій В., Свідло О., Бирук Д., Катасонова М., Тригуб Т., ВагановаН., Скляренко В.

Із вітальним словом від імені батьків виступили Марченко Н.О., Овдій І.О. та Хруль О.В.

Подарунком батькам звучала пісня «Мама», виконана учнями 9-В класу. Це був найбільш хвилюючий момент свята. Мимоволі на очах  у батьків з’явилися сльози.

Маслаку О., учню 9-А класу, довелося виявити неабияку майстерність у виконанні жартівливого монологу «Ремінь», щоб змусити їх знову посміхнутися.

Не забули дев’ятикласники й про тих, хто часом заміняв їм тата й маму, – класних керівників: Замотіну Н. М., Бондаренко І. М. та Фісоченко Т. М. Компенсували витрачені ними сили, подарувавши горщики з кашею та ще й пряники солодкі, щоб засолодити душу в момент прощання.

Свято супроводжувалося піснями.У виконанні дівчат  9 – Б класу прозвучала пісня «Вчителям». Джерелейко Марія та Ященко Софія, учениці 9 – А класу, заспівали  пісню «Дякую тобі, рідна школо», зворушливо звучала пісня «Прощавай, рідна школо» у виконанні дівчат 9 -А класу.

Закінчилося свято на патріотичній ноті зверненням до рідної земліз проханням дати сили й наснаги втілити в життя задумане.Свято завершилося піснею «Радуйся, земле моя!» у виконанні шкільного ансамблю за участю Вексел Ю., Шморгун К., Бабій Д. та Ященко С.

Ще довго після закінчення свята дев’ятикласники не могли покинути школу. Фотографувалися напам’ять з однокласниками, вчителями, спілкувалися, розглядали свідоцтва.

Дивлячись на них, думалося: ми відпустили у доросле життя прекрасних дітей. Кожен з них неодмінно знайде своє місце під сонцем. Восени шкільний дзвоник покличе до школи тих, хто продовжить навчання у десятому класі. І  у них буде ще цілих два роки неповторного шкільного життя, буде час набратися сили, зміцнити крила для високого польоту.